Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019 r. – 27 Niedziela Zwykła

 • W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 • Ofiary dzisiaj składane na tacę są przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny Ostrówku.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.
 • Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 • Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
 • Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.
 • W czwartek, 10 października, rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
 • W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • W niedzielę za tydzień po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła.
 • W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w domu św. Józefa odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i obrady związane z Synodem Młodych naszej diecezji. Zapraszamy młodzież już zapisaną i tych, którzy chcieliby dołączyć do obrad Synodu.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rodziny w Studziannej w sobotę 19 października. W programie również zwiedzanie muzeum bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą z modlitwą przy jego grobie oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Wyjazd 600. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.