Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2015. – 23 niedziela zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii s. Cecylię – Albertynkę posługującą na misjach w Boliwii. Opowie nam o pracy misyjnej w tym dalekim kraju, a przy wyjściu z kościoła można będzie wesprzeć tę misję ofiarami składanymi do puszki.
  • Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, a potem w Festynie Rodzinnym. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy po procesji spotkać się na wspólnym świętowaniu. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie za przygotowanie poczęstunku (to wymagało naprawdę wielkiej pracy i zaangażowania), paniom wypiekającym ciasta oraz strażakom za grochówkę. Poza tym jakże wielu ludzi dobrej woli włączyło się przygotowanie festynu i zabaw. Nie da się ich wszystkich wymienić, ale przecież widzieliśmy ich pracę i zaangażowanie. Za wszystko Bóg zapłać!
  • Do puszek przy posiłku i fanterii zebrano kwotę wystarczającą na ufundowanie ponad 765 obiadów dla potrzebujących dzieci. Kwotę tę przekazano zgodnie z przeznaczeniem.
  • Przypominamy, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. We wtorki i w czwartki o godz. 6.15 (w dolnym kościele – w rycie trydenckim). W niedzielę zaś Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 9.30 (w dolnym kościele – w rycie trydenckim), 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.30 – 18.00.
  • W najbliższy wtorek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Także w sobotę, 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych.
  • Zapraszamy na próby scholii dziecięcej w każdą niedzielę o godz. 11.00 w salce na plebanii.
  • Zbiórka lektorów i ministrantów odbędzie się w sobotę, 12 września o godz. 10:00. Zapraszamy zwłaszcza kandydatów na ministrantów (od 4 klasy szkoły podstawowej).
  • Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • W niedzielę za tydzień przypada 13 dzień miesiąca – po Mszy św. godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie: Różaniec i procesja.
  • Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych poradni przy naszej parafii: poradnia psychologiczna – wtorki od godz. 19.00, poradnia prawna – środy od godz. 19.00, poradnia rodzinna – czwartki od godz. 19.00.