Ogłoszenia duszpasterskie 06.08.2017 r. – Przemienienie Pańskie

• W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
  • W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein, współpatronce Europy, która zginęła w niemieckim obozie zagłady w Oświęcimiu 9 sierpnia 1942 roku. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika z 258 roku. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.
  • Przyszła niedziela przypada 13 dnia miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
  • Przyjmujemy zapisy na nasz parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę 02 września o godz. 5:00, koszt 60 zł.
  • 23 września w ramach naszego pielgrzymowania organizujemy wyjazd do Kodnia i Leśnej Podlaskiej.