Ogłoszenia duszpasterskie 06.05.2018 r. – 6 Niedziela Wielkanocna

  Dzisiaj I niedziela miesiąca i zarazem piękna uroczystość: nasz parafianin ks. Maciej Krzywiński został wczoraj wyświęcony na kapłana w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego – Pallotyni, a dzisiaj o godz. 13.00 odprawi swoją Mszę św. prymicyjną, ze specjalnym, indywidualnym błogosławieństwem. Ks. Macieja i jego posługę jako kapłana polecamy Waszym modlitwom.
 Dzisiaj po Mszach św. piąta już zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojny w Syrii. Na 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin – jeszcze więc odbędzie się jedna zbiórka w czerwcu na ten szlachetny cel.
 We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 8:30 i 18:00.
 Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
 W sobotę 12 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z dr Pawłem Grabowskim, założycielem hospicjum św. Eliasza na Podlasiu. Doktor Grabowski porzucił karierę zawodową i naukową, by kilka lat temu wyjechać na wieś i pomagać ludziom chorym, starym, umierającym. Obecnie rozpoczyna budowę hospicjum stacjonarnego na podlaskiej wsi. Spotkanie poprowadzą Red. Agata Puścikowska i Red. Wojciech Dąbrowski, a wiersze doktora Grabowskiego przeczyta Aktor Paweł Królikowski. Spotkanie odbędzie się w domu św. Józefa.
 W sobotę 12 maja oraz w niedzielę 13 maja w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. W sobotę o godz. 11:00, a w niedzielę o godz. 10:00 i 11:30 dzieci będą przeżywały swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. Warto więc w najbliższą niedzielę przyjść na Mszę św. o innej godzinie, aby rodziny mogły razem z dziećmi przeżywać tę uroczystość.
 W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 Za tydzień przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów. W tym dniu rozpoczniemy nasze Fatimskie Nabożeństwa, które będą się odbywały każdego 13 –go dnia miesiąca aż do października. Zawsze będą one połączone z Mszą św. o godz. 18:00; po niej Różaniec Fatimski i procesja.
 W niedzielę za tydzień 13 maja będzie można wesprzeć obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży, tzw. Tygrysy. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek. Natomiast 27 maja po Mszy świętej o godzinie 13:00 w Domu św. Józefa spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy. Zapisy na obóz przyjmuje ks. Tomasz.
 Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17:30.
 19 maja planujemy wyjazd do Rostkowa (sanktuarium św. Stanisława Kostki) z racji obchodów roku ku Jego czci, potem Toruń oraz siedziba Radio Maryja i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych; przy zapisach prosimy o dokonywanie wpłat. Koszt 80 zł.
 Za tydzień w niedziele po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.