Ogłoszenia duszpasterskie 06.04.2014 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

• Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, organizują zbiórkę do puszek (spotkamy dzisiaj przed kościołem kwestujących na ten cel) oraz kiermasz palm i ozdób świątecznych w Niedzielę Palmową, za tydzień, 13 kwietnia.
  • Przypominamy i zachęcamy: Droga Krzyżowa (w piątek) o godz. 17.00 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie tych, którzy zapisali się, lub są zainteresowani wrześniową pielgrzymką do Włoch.
  • Zapraszamy na spotkania grupy Modlitewnej św. Ojca Pio we wtorki o godz. 1830 w dolnym kościele.
  • Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki na próbę sypania kwiatków w najbliższą sobotę (12 kwietnia) o godz.10.00.
  • Również zapraszamy chętne dziewczynki, które chcą w ciszy adorować Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (godziny adoracji do ustalenia od 9.00-17.00; adoracja po pół godziny). Proszę zgłaszać do s. Doroty.
  • 12 kwietnia, w sobotę o godz.18:30 zostanie wyświetlony w naszej parafii w dolnym kościele film pt.: „Tajemnica Tajemnic”. Ten obraz pomaga zobaczyć i zrozumieć duszę Polski. Historia Polski, świata i Kościoła pod koniec XX wieku opisana z perspektywy działań Prymasa Tysiąclecia i polskiego Papieża. Jest to wartościowe spotkanie przygotowujące nas do Kanonizacji bł. Jana Pawła II. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapraszamy.
  • Za tydzień, 13 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  • W Niedzielę, 13 kwietnia o godz.12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
  • W najbliższą sobotę o godz. 930 w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
  • W piątek o 2000 w salce na plebani spotkanie dla młodzieży, która przyjęła już sakrament bierzmowania
  • Jak widzimy cokół pod figurą Matki Bożej przed kościołem został obłożony granitem. Już teraz dziękujemy za to pracowni kamieniarskiej pp. Aliny i Dariusza Kondejów. Cokół jest wymurowany z cegły i nie dało się zmienić jego proporcji, a próba podniesienia betonowej ciężkiej figury mogłaby się źle skończyć. Teraz trzeba dokonać konserwacji tej figury. Może ktoś podpowiedziałby jak to zrobić? Byłoby łatwo w jednym kolorze, ale wydaje się, że parafianie chcieliby ją kolorową. Prosimy o radę.
  • Mamy serdeczną prośbę o zachowanie porządku na cmentarzu. Niektórzy po uprzątnięciu grobu są tak zmęczeni, że śmieci zostawiają pod najbliższym murem (wewnątrz lub na zewnątrz cmentarza). Należy je oczywiście przenieść do najbliższego kontenera na śmieci
  • Nie wszyscy zwrócili na to uwagę, że na stronie naszej parafii w zakładce „Filmy video” można obejrzeć relacje z wydarzeń, które miały miejsce. Polecamy zwłaszcza dwa filmy o pikniku patriotycznym z 10 listopada 2013 r.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do następujących miejsc ( Giby tzw. Mały Katyń, Studzienniczna, Wigry i Sejny), wyjazd 26 kwietnia.
  • W sklepiku najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ, a dla dzieci ANIOŁ STRÓŻ na kwiecień.
  • Proboszcz parafii św. Maksymiliana w Józefowie-Błotach zaprasza na Konferencję Pana Jacka Pulikowskiego nt.: „Mąż i ojciec w dzisiejszym świecie. Jakiego ojca potrzebują dzisiaj dzieci? Jakiego męża potrzebują dzisiaj żony? . Odbędzie się ona w niedzielę 6  kwietnia o godz. 13.00.