Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2022 r. – 1 Niedziela W Postu

 • Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
 • Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i procesją wewnątrz kościoła o godz. 17:00.
 • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy też serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17:00 lub 19:00. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
 • We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Jak co roku będą też zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 • Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
 • Aby wesprzeć uchodźców z Ukrainy w niedzielę za tydzień (13 marca) po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny: „JÓZEFÓW UKRAINIE”. Koncert muzyki polskiej i ukraińskiej //F.Chopin, St. Moniuszko, M.Poltorak, J.Łopatyński, A.Latoszyński,W.Kos – Anatolski/ w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Katarzyna Gierla – sopra, Wiktoria Oleksińska-sopran, Paweł Łukasik – altówka, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące. Koncert organizują władze naszego miasta – serdecznie zapraszamy. Bądźmy razem z Ukrainą w tym trudnym czasie.

 • Już teraz ogłaszamy, że w ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 20 – 23 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 • Bóg zapłać za ofiary pieniężne składane podczas ogólnopolskiej zbiórki do puszek w minioną niedzielę i w Środę Popielcową na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebraliśmy rekordową sumę 28 670 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 • Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj jest prowadzona zbiórka darów rzeczowych. Zostaną one przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji. Możemy więc dzisiaj przed Mszą św. lub po niej dary przekazać do domu św. Józefa. Pamiętajmy, że muszą to być rzeczy nowe, nieużywane.
 • Przypominamy też że na stronie internetowej naszej parafii można zapisać się do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie, o pokój w sercach i bezpieczeństwo dla wszystkich Polaków oraz o nawrócenie Władimira Putina.  Sugerowana forma modlitwy to przynajmniej jeden dziesiątek różańca odmówiony najlepiej w gronie wszystkich domowników. Można tam wybrać dzień i godzinę modlitwy. Więcej na stronie parafiajozefow.pl
 • Burmistrz Miasta Józefowa informuje, że w Domu Józefa przy parafii M. B. Częstochowskiej utworzony został punkt wydawania artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych i higienicznych. Z punktu mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy oraz mieszkańcy Józefowa, którzy ich przyjęli do swoich domów. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 18:30.
 • Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.
 • Dzisiaj mija 3 rocznica śmierci + ks. Leszka Szwedkowicza – wieloletniego rezydenta w naszej parafii. W minionym tygodniu zaś z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie + Bożenę Prus i + Stanisława Słomskiego. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.