Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2016 r. – 4 Niedziela W. Postu

• Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację w ramach Gorzkich Żali. O godz. 17.00 konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka.
  • Dzisiaj po mszy św. o 13.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających na pielgrzymkę do Włoch. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapisy u ks. Pawła.
  • Również dzisiaj o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się, organizowana przez Grupę Ojców, projekcja filmu: „Czy naprawdę wierzysz?” – film był wyświetlany w kinach, jest to wartościowe i poruszające serce kino warte obejrzenia. Projekcja będzie bezpłatna – licencja jest już opłacona przez parafię.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy
    w każdą niedzielę o godz. 17.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej
    w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00.
  • We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.
  • Bardzo ważne próby dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędą się 9 i 10 marca po wieczornej Mszy św.
  • W najbliższą niedzielę (13 marca) będziemy gościć w naszej parafii biskupa Marka Solarczyka, który przybędzie do nas z Wizytacją Kanoniczną. Jest to przewidziana prawem kanonicznym oficjalna wizyta biskupa i zapoznanie się z duszpasterstwem w danej parafii.  Dostojny Gość przyjedzie do nas o godz. 7.00 rano (wtedy nastąpi oficjalne powitanie – ks. proboszcz wręczy symboliczne klucze i stułę) i pozostanie przez cały dzień – do godz. 21.00. Po Mszach św. różne wspólnoty, zespoły i grupy duszpasterskie przy naszej parafii przedstawią się ks. biskupowi. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich, w różny sposób związanych z ruchem Światło-Życie, z racji 40 rocznicy założenia wspólnoty w Józefowie. O godz. 13.00 nasz czcigodny gość udzieli sakramentu bierzmowania. Po obiedzie ok. godz. 15.30 ks. biskup nawiedzi nasz cmentarz. Zapraszamy więc w tym czasie na cmentarz, gdzie na starej jego części, przy pomniku niedaleko grobu Ks. Malinowskiego pomodlimy się wspólnie za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Dokładniejszy program wizytacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, organizują dzisiaj zbiórkę do puszek w niedzielę oraz kiermasz palm i ozdób świątecznych w Niedzielę Palmową  20 marca. Przy wyjściu z kościoła można więc będzie złożyć ofiarę na ten szczytny cel.
  • Ofiary zbierane na tacę w niedzielę za tydzień (druga niedziela miesiąca) będą przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Miejsko-Parafialny Chór Schola Cantorum Maximilianum z Józefowa pod dyr. Zbigniewa Siekierzyńskiego zaprasza na UROCZYSTY KONCERT PASYJNY, podczas którego zostanie wykonana Pasja, czyli opis Męki Pańskiej do słów Ewangelii wg Św. Mateusza. Koncert będzie połączony z Drogą Krzyżową w naszym kościele w piątek 11 marca  o godz. 19.00. Autorem muzyki do Misterium Męki Pańskiej jest Stanisław Głowacki, który stworzył Pasję po polsku, aby lud mógł słuchać jej i przeżywać jak rekolekcje w okresie Wielkiego Postu. Muzyka nawiązuje do śpiewu gregoriańskiego i polifonii starych mistrzów.
  • Szkoła dla dziewcząt „Strumienie” w Józefowie zaprasza na konferencję małżeńską pt. Miłość, wierność, uczciwość – do śmierci czy „do czasu”? Wśród prelegentów wystąpią m.in. pp. Jadwiga i Jacek Pulikowscy, red. Dorota Łosiewicz, ks. dr hab. Piotr Majer oraz Anna i Andrzej Szymańscy związani ze wspólnotą trudnych małżeństw Sychar. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Jego Ekscelencja ks. Abp Henryk Hoser. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliskie są problemy i dylematy współczesnych małżeństw. Termin konferencji, to 12 marca (sobota), godz. 16.00.
  • Nawiązując do obchodów 40. rocznicy powstania wspólnoty Ruchu Światło – Życie w naszej parafii, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby związane z oazą do udziału we Mszy Św. w dn. 13 marca o godz. 1000. Po Mszy Św. w salce na plebanii odbędzie się agapa – spotkanie ks. Biskupem.