Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2019 r. – Ur. Objawienia Pańskiego

• W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  • Błogosławimy dzisiaj kadzidło i kredę. Niech wonny dym kadzidła wypełni nasze domy, a drzwi niech ozdobi wyznanie naszej wiary: niech Chrystus błogosławi to mieszkanie – piszemy na drzwiach: K+M+B 2019. Pan Mirek – nasz kościelny – przygotował kredę i kadzidło, które można wziąć do domów. Można też wrzucić do puszki obok dobrowolną ofiarę. W ten sposób dziękujemy panu kościelnemu za codzienną posługę.
  • W środę, po Mszy św. wieczornej, na plebanii spotkanie świąteczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnego zespołu Caritas. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  • Za tydzień Niedziela Chleba.
  • Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie i katecheza dla młodszej grupy (pierwszy rok) młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  • Rozpoczynający się Rok Pański 2019 jest rokiem obchodów stulecia naszej parafii. Został więc przygotowany kalendarz z krótką historią parafii oraz datami uroczystości związanych z tymi obchodami. Jest on bezpłatny. Owszem obok stoi puszka i można złożyć dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów druku, ale oczywiście to nie jest obowiązkowe. Ważne, aby nam towarzyszył w tym szczególnym roku.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty w najbliższym czasie:

07.01.     Poniedz. (4)       Długa, Krucza, Ślusarskiego (3), Dworska (1)

08.01.     Wtorek (4)        Leśna z blokami (4)

09.01.     Środa (5)            Powstańców W-wy i Żytnia (5)

10.01.     Czwartek (4)     Świderska z blokami (3), Tadeusza (1)

11.01.     Piątek (5)           Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a, Puszkina za cmentarzem (5)

12.01.     Sobota (4)         Kardynała Wyszyńskiego, Prusa (4)

14.01.     Poniedz. (4)      Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki, (3) Ekologiczna (1)

15.01.     Wtorek (4)       Pawia, Łabędzia (1), Gołębia i Bogatki (1), Kormoranów (1) Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1)

16.01.     Środa (5)            Jaskółcza, Papuzia (1), Jastrzębia (1) Owalna (1), Bema (2)

17.01.     Czwartek (4)     Kopernika bloki 15 i 11 (4)

18.01.     Piątek (4)           Piłsudskiego 10 bloki 1-6, bloki przy Wąskiej (4)