Ogłoszenia duszpasterskie 05.10.2014. – 27 Niedziela zwykła

• Serdecznie witamy dzisiaj diakona Jarosława Oltona. Przez najbliższy rok akademicki będzie odbywał w naszej parafii praktykę katechetyczno – duszpasterską. Prawie co tydzień po zajęciach w Seminarium Duchownym w piątek, sobotę i niedzielę będzie z nami. Życzymy wielu łask Bożych na drodze do kapłaństwa Chrystusowego i owocnych praktyk.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  •  Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.15.
  • W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do udziału w spotkaniu Kół Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00.
  • W piątek 10 października rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • W niedzielę 12 października będziemy obchodzić Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, zbiórka do puszek po Mszach Świętych za tydzień  przeznaczona będzie na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
  • Wśród wielu wydarzeń, którymi chcemy uczcić św. Jana Pawła II wyróżnia się modlitewny Apel Miasta Warszawy z Ojcem Świętym i galowy koncert Dnia Papieskiego transmitowany przez Program I Telewizji Polskiej oraz Telewizję Polonia. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w al. Komisji Edukacji Narodowej nr 101 (na Ursynowie), o godzinie 15:30. Nasz bp Ordynariusz serdecznie zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech nasza obecność i modlitwa będą kolejnymi wyrazami wdzięczności za kanonizację wielkiego Polaka.
  • Tych którzy zapisali się na pielgrzymkę autokarową 11 października szlakiem Sanktuariów: Rywałd, Toruń, Górsk i tama we Włocławku prosimy o wpłaty. Wyjazd o godz. 5:00, koszt autokaru 60 zł.
  • Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek w Otwocku poszukuje lekarza do pracy. Praca na kontrakcie. Więcej na stronie hospicjum promyczek.pl i  tablicy ogłoszeń.