Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022 r. – Ur. Zesłania Ducha św.

 • Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 • Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca czerwca, która corocznie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Jak co roku przed kościołem po Mszach św. są zbierane ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.
 • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 i po niej wystąpi w naszym kościele polonijny chór „Kraj Rodzinny” z Mińska na Białorusi. Działa on w parafii i Ośrodku Polskim w Mińsku. Będzie to echo corocznego Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej SACROSONG DWP 2022 w Otwocku – Kresach. Można będzie wesprzeć również ofiarą Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju.

 • Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 • W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 • Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 • W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, a po niej, w czwartek 16 czerwca, przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 11:30. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.
  • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
  • II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,
  • III ołtarz – Kościół Domowy oraz Ruch Światło-Życie
  • IV ołtarz – Koła Żywego Różańca oraz okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.
 • Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Zofia Suchańska, + Jan Kazimierak, + Marian Skwierczyński. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.