Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2013 r. – VI Niedziela Wielkanocna

• Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 przy kościele trwa „Majówka z książką”. Warto chwilę się zatrzymać, zapoznać się z wydawnictwami, porozmawiać z autorami.
  • Jeszcze dzisiaj przy kościele możemy obejrzeć wystawę „Warto być Polakiem”. Kolejność oglądania fotogramów: od wejścia głównego do kościoła idziemy przy ścianie kościoła potem zawracamy i oglądamy z drugiej strony. Składamy podziękowania p. Grzegorzowi Jakubowskiemu oraz p. Sławomirowi Mochowi za sprowadzenie tej wystawy do naszej parafii.
  • W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ponieważ jest to dzień roboczy, Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30. 7.00, 8.30 i 18.00. Jest to też dzień imienin biskupa seniora Stanisława Kędziory. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • Stowarzyszenie „Bezpieczna Młodość” im. „Grzegorza” zaprasza w najbliższą sobotę o godz. 18.00 na Mszę św. za + Grzegorza Zduńczyka w 5 r. śm. – odprawi ją biskup Marek Solarczyk, bp pomocniczy Warszawsko-Praski. Po niej Koncert Charytatywny na rzecz dzieci powiatu otwockiego, poszkodowanych w wypadkach, organizowany przez Stowarzyszenie „Bezpieczna Młodość” im. „Grzegorza”. Wystąpi Kazimierz Kowalski oraz Soliści Polskiej Opery Narodowej.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od najbliższego piątku przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  • Taca w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
  • 12 maja w Niedzielę o godz.11:00 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, w salce na plebanii.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godzinie 18.30, w niedziele o 17.30.
  • Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z Józefowa w wieku 7-17 lat nad morzem w Jarosławcu w terminie 28 lipca – 10 sierpnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej. Trzeba w krótkim czasie podjąć decyzję.
  • W sklepiku można kupić ikonę na desce, na wzór naszego obrazu bł. księdza Jerzego. Na razie jest niewielka ilość, ale można zamówić i zostanie wykonana przez artystkę – plastyka z Wrocławia. W ten sposób będziemy mogli mieć w domu miniaturę obrazu bł. Ks. Jerzego z naszego kościoła.
  • Próby przed I Komunią św. zawsze godz. 19.15-obecność obowiązkowa!!!

* 6 maja(poniedziałek)-szkoła nr 1 -ustawianie dzieci

* 7 maja(wtorek)-szkoła nr 2-ustawianie dzieci

* 8 maja(środa)-szkoła nr 1

* 9 maja(czwartek)-szkoła nr 2

• Jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Jeszcze komunikaty Samorządu naszego miasta:

W związku z obniżeniem stawki za odbiór odpadów komunalnych, Burmistrz Miasta Józefowa informuje o konieczności złożenia do dnia 16 maja b.r. nowej deklaracji. Obecne stawki wynoszą: 10 zł/osobę/miesiąc za odbiór odpadów segregowanych lub 17 zł/osobę/miesiąc za odbiór odpadów zmieszanych.

W niedzielę 12 maja godz. 10 – 14 na placu przed Urzędem Miasta odbędzie się Piknik Rodzinny i Kiermasz Ogrodniczy.