Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2020 r. – 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

  • Jutro, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Nasz kościelny pan Mirek przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów.
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego na tacę tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.
  • W najbliższy wtorek, 7 stycznia, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Od nowego roku zmienił się nieco układ codziennych Mszy św. Z racji bardzo niskiej frekwencji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Tak więc w dni powszednie Msze św. są odprawiane o 6.30, 8.30 i 18.00.
  • Zapraszamy w najbliższą sobotę 11 stycznia na godzinę 15.00 do domu św. Józefa na trzecie spotkanie z cyklu: „Małżeństwo na nowo odczytane”. Jak żyć w zgodzie z Jezusem, sobą samym i współmałżonkiem czyli o duchowości małżeńskiej inaczej. Jeśli nie ma możliwości zostawienia dzieci pod opieką, będzie opieka nad dziećmi na miejscu. Spotkania adresowane są do małżeństw żyjących sakramentem małżeństwa w każdym wieku, a także małżeństw niesakramentalnych.
  • W sobotę, 11 stycznia, po Mszy św. wieczornej, na plebanii spotkanie świąteczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnego zespołu Caritas. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W ramach obchodów 100 – lecia parafii będzie to okazja do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również osoby, które być może nie mieszkają już na terenie parafii, a były chrzczone w naszym kościele.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty w najbliższym czasie:

07.01.  Wtorek (5)     Leśna z blokami (4), Krótka (1)08.01.  Środa (5)        Piaskowa bez bloków (4), Wspólna (1),

09.01.  Czwartek (5)  Samorządowa (2), Zielona z blokami (3),

10.01.  Piątek (4)       Pawia, Łabędzia (1), Gołębia i Bogatki (1), Kormoranów (1) Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1)

11.01.  Sobota (5)     Kardynała Wyszyńskiego, Prusa (4), Ekologiczna (1)

13.01.  Poniedz. (3)  Długa, Krucza, Ślusarskiego (3),

14.01.  Wtorek (5)    Powstańców W-wy i Żytnia (5)

15.01.  Środa (5)        Świderska z blokami (3), Tadeusza (1), Brzozowa (1)

16.01.  Czwartek (5) Jaskółcza, Papuzia (1), Jastrzębia (1) Owalna (1), Bema (2)

17.01.  Piątek (4)       3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d  

18.01.  Sobota (4)      Sienkiewicza i Szeroka (4),