Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2014 r. – 2 Niedziela po B. Narodzeniu

• Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Przypada ona jedynie wówczas, gdy w danym roku wypadnie niedziela pomiędzy 2 a 5 stycznia. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
  • Dzisiaj I Niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 17.00 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • Burmistrz Józefowa zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 czyli ok. 18.45. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Opery Bałtyckiej i scen warszawskich, dzieci ze Szkoły podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Józefowie, nasz chór parafialny a także kwintet instrumentów dętych. Koncert przygotował i poprowadzi p. Ryszard Nowaczewski.
  • W poniedziałek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nasz kościelny – p. Mirek przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu – Msze św. z poświęceniem kresy i kadzidła będą odprawione według porządku niedzielnego: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00. (również o godz. 11.15 Msza św. wg Mszału bł. Jana XXIII).  Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu.
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  • 6 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 z Koncertem Noworocznym wystąpi w naszym kościele zespół Rubikon. Ten wokalno – teatralny  zespół założyła i prowadzi przy MOKU-u w Józefowie solistka Teatru Wielkiego Anna Vranova. Serdecznie zapraszamy.
  • W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  • W niedzielę za tydzień Animacja Misyjna Diecezji Warszawsko-Praskiej prowadzona przez Księży Pallotynów (podczas wszystkich Mszy św.). Będą oni po Mszach św. rozprowadzać materiały związane z misjami. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.dzielomisyjne.pl
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 w Sali na plebanii spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca. O godz. 17.00 wspólne śpiewanie kolęd w kościele, a wieczorem od 19:00 do 20:00 Godzina Uwielbienia.
  • W imieniu ks. prał. Mirosława Mikulskiego – organizatora kolejnego Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego pragniemy podziękować rodzinom naszej parafii, które przyjęły na nocleg dzieci i młodzież. Gościło w naszych domach 105 dzieci i opiekunów z Litwy Białorusi i Polski.
  • W sklepiku dostępny styczniowy numer Anioła Stróża oraz Małego Gościa Niedzielnego. Jest również książka autorstwa Małgorzaty i Pawła Nowickich z Otwocka pt. „Upili się młodym winem” o początkach Odnowy w Duchu św. w Polsce. O tej książce przeczytamy w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
  • Od 2 stycznia do 15 lutego (w związku z kolędą) kancelaria czynna: pn-pt. – tylko rano; sob. – tylko po południu. Wieczorem spowiedź tylko przed Mszą św. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.
  • Oto plan kolędy w tym tygodniu:

7.01. Wtorek Słoneczna (2) Szkolna, Skorupki (1)

8.01. Środa Graniczna (2) Iglasta (1) Rozkoszna (1)

9.01. Czwartek Wawerska bez bloków (3) Zaułek, Cicha (1)

10.01. Piątek 3 Maja (bez bloków – od ul. Kopernika do ul. Jarosławskiej), Zagajnikowa (4)

11.01. Sobota Zawiszy z blokami (4)

13.01. Poniedziałek Piaskowa bez bloków (4)

14.01. Wtorek Nowa (2) Obrońców Westerplatte (1)

15.01. Środa Górna z blokami, Spokojna (2), Skargi (2)

16.01. Czwartek Puszkina, Samorządowa – (za cmentarzem też) (2), Parkowa, Reja z blokami (1)

17.01. Piątek Polna bez bloków, Św. Józefa (4)

18.01. Sobota Sienkiewicza, Szeroka (4)