Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018 r. – 31 Niedziela Zwykła

  • Gościmy dzisiaj ks. Justyna Ziembińskiego który głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców przed chrztem dzieci, po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • W zakrystii kościoła lub w kancelarii można zapisać wypominki roczne. W najbliższy wtorek 6 listopada o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu.
  • We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Za tydzień, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchody tej ważnej rocznicy poprzedzi nasza modlitwa w intencji Ojczyzny: w najbliższy piątek po mszy wieczornej o godz. 18.00 oraz w sobotę po mszy wieczornej o g. 18.00 – modlitwy i czuwanie do g. 21.00 poprowadzą Koła Żywego Różańca. Na adoracje i modlitwy w intencji Ojczyzny w piątkowy i sobotni wieczór serdecznie zapraszamy.
  • 11 listopada, w niedzielę, w ramach obchodu Dnia Niepodległości, zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę, z udziałem pocztów sztandarowych, o godz. 11.30, po niej przemarsz i odsłonięcie Pomnika Marszałka Piłsudskiego, ślubowania, złożenie kwiatów oraz inne wydarzenia przygotowane przez Samorząd Miejski. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • Tak jak ogłaszaliśmy 11 listopada odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz Pomoc Kościołowi w Potrzebie – w tym roku na Kościół prześladowany w Pakistanie. W ten sposób obchodząc nasz Dzień Niepodległości nie zapomnimy o naszych bliźnich w potrzebie.
  • Rodziców, którzy chcieliby włączyć się w dzieło modlitwy różańcowej w intencji dzieci i utworzyć nową różę różańcową zapraszamy po Mszy Świętej do ks. Mateusza do zakrystii.
  • Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku – Świdrze zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Cykl cotygodniowych spotkań rozpocznie się 8 listopada po Mszy św. wieczornej o g. 18:00 w dolnej części Sanktuarium. Wszelkie informacje na plakatach i ulotkach – zapraszamy.