Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020 r. – 27 Niedziela Zwykła

• Serdecznie witamy dzisiaj diakona Bartłomieja Szwarca. Przez najbliższy rok akademicki będzie odbywał w naszej parafii praktykę katechetyczno-duszpasterską. Prawie co tydzień po zajęciach w Seminarium Duchownym w piątek, sobotę i niedzielę będzie z nami. Życzymy wielu łask Bożych na drodze do Chrystusowego kapłaństwa i owocnych praktyk.
  • Ofiary dzisiaj zbierane na tacę są przeznaczone na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku. Jutro wspominamy w liturgii tę wyjątkową polską świętą.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 11.30 w sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.15 (przed Mszą św.). Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

• W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszamy na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła: o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe i po nim Msza św.
  • Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży, która rozpoczyna drugi rok przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  • W poniedziałek 5 października o godzinie 1900 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą.
  • We wtorek, 6 października, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W drugi czwartek października rozpoczniemy comiesięczne modlitwy za przyczyną św. Józefa opiekuna św. Rodziny, Kościoła Powszechnego i patrona naszego miasta. W październiku będą one połączone z Nabożeństwem Różańcowym, a w następne drugie czwartki miesiąca z Mszą św. wieczorną.
  • W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  • Narzeczeni mogą jeszcze dołączyć do kursu przedmałżeńskiego. Spotkania będą odbywały się we wtorki o godz. 19.30 w Domu św. Józefa.
  • W piątki o godzinie 19.00 zapraszamy młodzież na spotkania wspólnoty oazowej.
  • Zapraszamy na próby scholii dziecięcej w soboty o godz. 10.00.
  • Zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów, lektorów, a także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą rozpocząć służbę Chrystusowi jako ministranci.