Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022 r. – 23 Niedziela Zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii Agatę Lipińską – lekarkę, która wróciła w misji w Boliwii (rok temu wsparliśmy ją modlitewnie i finansowo) oraz jej koleżanki, dwie siostry Karolinę i Paulinę Rutkowskie, które wyjeżdżają na misje do Boliwii, aby pracować w Domu Dziecka prowadzonym przez siostry zakonne Służebniczki Dębickie. Można będzie wesprzeć ich posługę na misjach.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne.
  • We wtorek, 6 września, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11:30 będą poświęcone tornistry dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole.
  • Za tydzień Parafialny Zespół Caritas po Mszach św. organizuje zbiórkę do puszek na potrzebujących mieszkańców Józefowa.
  • Zapraszamy na koncert muzyki chrześcijańskiej „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego, któremu będą towarzyszyli utalentowani muzycy. Koncert odbędzie się w naszym kościele za tydzień, w niedziele 11 września 2022 o godzinie 19:00. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt autora. Na koncert wstęp wolny.
  • Po wakacjach pragniemy rozpocząć całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie odbywała się w każdy poniedziałek poczynając od 12.09 między godz.9:00 a 18:00. Adoracja będzie doskonałą okazją do uczczenia Naszego Pana, zaprzyjaźnienia się z Chrystusem, wyproszenia powołań kapłańskich z naszej parafii  jak i wszystkich innych łask potrzebnych naszym rodzinom i naszej społeczności. Musimy jednak być pewni, że Pan Jezus nie zostanie sam, dlatego potrzebne są zapisy czyli potwierdzenie swojej obecności w tym dniu w kościele. Karta zapisów (na poniedziałki 12 i 19 września) jest dostępna w zakrystii po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii. Chcemy by w każdej godzinie adoracji były zapisane przynajmniej 3 osoby. Zachęcamy w miarę możliwości do hojności w oddaniu Panu Jezusowi Eucharystycznemu swojego czasu. Przypominamy, że za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości odpustowej naszej parafii oraz Festynie Rodzinnym. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Dzięki darczyńcom i wolontariuszom uda się sfinansować zakup około 450 obiadów dla potrzebujących dzieci  z Józefowa.
  • Ponawiamy prośbę z przed tygodnia. Zachęcamy do kandydowania do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Brakuje jeszcze przynajmniej dziesięciu kandydatur.
  • W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Władysława Wosieckiego, + Stanisława Betlejewskiego oraz + Halinę Jakubowską. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.