Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2016 r. – 23 Niedziela Zwykła

• Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.
  • Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, a potem w Festynie Rodzinnym. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy po procesji spotkać się na wspólnym świętowaniu. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Nie da się ich wszystkich wymienić, ale przecież widzieliśmy ich pracę i zaangażowanie. Za wszystko Bóg zapłać! Do puszek przy posiłku i fanterii zebrano kwotę wystarczającą na ufundowanie 540 obiadów dla potrzebujących dzieci. Kwotę tę przekazano zgodnie z przeznaczeniem.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych, a  po Mszy św. w salce na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci. Po Mszy św. o godz. 13.00 z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najśw. Sakramentu.
  • W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.
  • Przypominamy, że w naszym kościele codziennie są odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. We wtorki i w czwartki o godz. 6.15 (w dolnym kościele – w rycie trydenckim). W niedzielę zaś Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 9.30 (w dolnym kościele – w rycie trydenckim), 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Wracamy też do Adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00 – 9.30, w piątek w godz. 17.30 – 18.00.
  • Rodziny Szensztackie zapraszają na doroczny festyn „rodzinne Świętowanie”. Który odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 11.00 przy Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze. Szczegółowy program w gablocie oraz na stronie www.szensztat.pl.
  • Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), schole dziecięca i młodzieżowa, spotkania w ramach ruchu Światło – Życie, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Schola dziecięca zaprasza w swoje szeregi i na próby, które odbywają się w niedzielę o godz. 11:00 w salce na plebanii.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla wyjeżdżających do Fatimy.
  • Przyjmujemy zapisy na autokarową pielgrzymkę śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu. Wyjazd w sobotę 08 października o godz. 6:00. Koszt 65 zł.
  • Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciało od tego roku będą w I piątki miesiąca po wieczornej Mszy św. pierwsze takie spotkanie 07 października.
  • Intencje mszalne na 2017 rok będą zapisywane od 19 września.
  • Dzisiaj po Mszach św. są zbierane ofiary do puszki na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą diecezję.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • MLKS Józefovia zaprasza  wszystkich mieszkańców Józefa, kibiców i miłośników sportu na Piknik z okazji 65 – lecia Klubu, który odbędzie się w dniu 10.09.2016 r. w godz. 11:00–16:00 na stadionie przy ul. Dolnej 19. Szczegóły na plakatach.