Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2019 r. – 18 Niedziela Zwykła

   • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Pawła Czeluścińskiego, który od września tego roku będzie posługiwał w Surgucie na Syberii. Dobrze go znamy z pięcioletniej posługi w naszej parafii, więc teraz chcemy posłuchać o jego nowej misji i wesprzeć jego posługę modlitwą i ofiarą złożoną po Mszy św. do puszki.
   • Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
   • Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa patrona dnia dzisiejszego i patrona proboszczów, św. Jana Marii Vianneya.
   • We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 6:30. 8:30 i 18:00.
   • To również pierwszy wtorek miesiąca, a więc o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
   • We środę po Mszy św. wieczornej Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 • W przygotowaniu jest wydawnictwo historyczne na 100 lecie parafii. Nie mamy niestety żadnego zdjęcia z czasów rozbudowy kościoła (przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych). Mamy serdeczną prośbę o wypożyczenie takich zdjęć, jeśli znajdują się w rodzinnych zbiorach. Mogą też być zeskanowane. Prosimy zgłaszać taką możliwość w zakrystii lub kancelarii.
 • Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.