Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023 r. –– Ur. Najświętszej Trójcy

• Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…)”, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  • Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca czerwca, która corocznie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Jak co roku przed kościołem po Mszach Świętych są zbierane ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.
  • Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki w najbliższą środę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki.
  • Wspólnota Kobiet Betania zaprasza do pomocy przy przygotowaniu kwiatów z których zostanie ułożony dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorek 6 czerwca po Mszy Świętej wieczornej. Spotykamy się w podziemiach plebanii. Prosimy o zabranie nożyczek, sekatorów i rękawiczek. Natomiast w środę 7 czerwca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do pomocy przy układaniu dywanu kwiatowego.

• Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
  • W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Po Eucharystii o godz. 11.30 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków lub niesienia poduszek. Chłopcy też znajdą swoje miejsce w procesji. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • W Oktawie Bożego Ciała, od 9 do 15 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18.00 na Mszy Świętej, Nieszporach i procesji eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 13.00).
  • Informujemy, że biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku (po Bożym Ciele). Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
  • Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00; w niedziele o 17.30.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć siostry Dominikanki – misjonarki z Boliwii. Będą opowiadać o życiu i posługiwaniu w tym dalekim kraju i można będzie wesprzeć ich posługę ofiarą złożoną do puszek.
  • Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.
  • W niedziele po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki w Domu Św. Józefa. Chcemy stworzyć tam miejsce, gdzie będziemy mogli usiąść, porozmawiać, a w ten sposób budować relacje, aby nasza parafia była rzeczywiście wspólnotą. Na razie to początki, ale ufamy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda się nam rozwinąć to dzieło. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z ks. Maciejem. Jeśli ktoś mógłby upiec ciasto na przyszłą i kolejne niedziele, można zabrać z kawiarenki blachy do pieczenia. Zapewne ułatwi to przygotowanie ciasta.
  • Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Libanu. Jeśli ktoś chciałby dołączyć, to proszony jest o kontakt z ks. Maciejem, ponieważ ostateczna lista musi zostać zamknięta do końca tego tygodnia.