Ogłoszenia duszpasterskie 04.05.2014 r. – III Niedziela Wielkanocna

• Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
  • W trzecią niedzielę Wielkanocy, we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich – wszyscy w dzisiejszą Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  • W ramach obchodów Uroczystości Trzeciomajowych zapraszamy dzisiaj na „Majówkę z książką”. Podczas kiermaszu można obejrzeć książki religijne i patriotyczne z końca XIX i XX wieku, które zaprezentuje Muzeum 2 Korpusu. Można będzie również kupić książki wydawnictw katolickich. Na kiermasz serdecznie zapraszamy od g. 10 do 14.
  •  Dzisiaj s. Edyta Osińska z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Otwocka pragnie podzielić się charyzmatem Założyciela i zaprosić do współpracy w dziele nowej ewangelizacji (w ramach duchowego przygotowania do jubileuszu 100 – lecia powstania Dzieła Szensztackiego).
  • We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, a w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to również dzień imienin biskupa seniora Stanisława Kędziory. Módlmy się o zdrowie dla niego i o wszelkie potrzebne łaski.
  • Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.30. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.
  • W dniu 11 maja 2014 roku (niedziela)odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy będą pobierać krew od wszystkich chętnych honorowych dawców w Stacji Caritas przy Parafii M.B. Częstochowskiej w godzinach 9.00-13.00 .
  • Nasz chór parafialny, po pięknym koncercie papieskim, w którym on również brał udział, przystępuje do przygotowań antyfon na procesję Bożego Ciała. Jeszcze więc raz zachęcamy do dołączenia i zapraszamy na próby w poniedziałki o godz. 19.00 w sali dolnej na plebanii.
  • Organizujemy obóz dla dzieci i młodzieży „Tygrysy”, zaraz na początku wakacji. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księdza Tomasza. Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 maja o godz. 1400 w salce na plebanii.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową 31 maja do sanktuariów diecezji ełckiej.
  • Przyjmujemy zapisy na dziękczynną pielgrzymkę za kanonizację św. Jana Pawła II do Włoch. Termin we wrześniu. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  • We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio.