Ogłoszenia duszpasterskie 04.03.2018 r. – 3 Niedziela Wielkiego Postu

 • W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
 • Rozpoczynamy dzisiaj wielkopostne rekolekcje, które w tym roku poprowadzi biskup pomocniczy diecezji Pińskiej na Białorusi bp Kazimierz Wielikosielec. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu łaski. Msze św. z naukami dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
 • Wtorek jest dniem spowiedzi – wtedy będą zaproszeni księża i starajmy się to wykorzystać. Również we wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Adresy tych chorych można zapisać w zakrystii. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, w coniedzielnym biuletynie i serwisie internetowym. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje szkolne: w poniedziałek i wtorek w szkołach, a w środę w kościele.
 • Dzisiaj w kalendarzu przypada święto św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Ten gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Najświętszej jest też patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka, biskupa Kazimierza Wielikosielca, który w tym roku poprowadzi nasze rekolekcje wielkopostne oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów podczas dzisiejszej Mszy o godz. 13.00. Po niej zapraszamy do Domu św. Józefa na kawę, herbatę i ciasto.
 • Dzisiaj po Mszach św. trzecia już zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojnie w Syrii. Na 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin – ich personalia można poznać czytając najnowszy numer Naszego Józefowa, który dzisiaj jest wyłożony do wzięcia i zaniesienia również osobom starszym i chorym.
 • W niedzielę za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z naszego miasta.
 • Również dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia wystawy w Sali Multimedialnej Domu św. Józefa z okazji 70 –tej rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę, którą można będzie obejrzeć dzisiaj i po Mszach św. wieczornych do 9 marca organizują: NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze oddział Otwock oraz PIS Komitet Józefów.
 • Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17:00 i 19:00, a w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją. W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu odbywa się po Mszy św. wieczornej w godz. 18:30 – 19:00.
 • W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 • W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Jak co roku w ramach rozliczenia podatkowego można odpisać 1% na cel użytku publicznego. Prosimy o przekazanie na pomoc w organizowaniu letnich obozów dla dzieci i młodzieży z krajów dawnego bloku wschodniego, również z naszej Parafii, co roku takie wyjazdy są organizowane. W opisie należy zaznaczyć: nr KRS 0000026243 ks. Połomski Obóz Tygrysy.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • Osoby ze starszej grupy, które w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania proszone są o kontakt z księdzem Tomaszem.
 • Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie rodzin z Syrii w ramach projektu Caritas Polska: Rodzina Rodzinie. Na okres 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin. Jest to już nasza trzecia zbiórka.
 • W sklepiku do nabycia książeczki pomocne przy RACHUNKU SUMIENIA oraz najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ!
 • Przypominamy, że w najbliższą sobotę (10 marca) o godz. 16:00 w Szkole Strumienie przy ul. 3 Maja o godz. odbędzie się konferencja „MOC WIARY – przekaż dalej! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?”. Zapraszamy.