Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2018 r. – 5 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj I Niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci. Również spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.
  • Dzisiaj ks. Justyn Ziembiński głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj spotkanie dla młodszej grupy do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10:00, starsza grupa ma dzisiaj spotkanie po Mszy św. wieczornej.
  • Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
  • W najbliższy wtorek 6 lutego (pierwszy wtorek miesiąca) o godz. 1700 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 1800 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W niedzielę za tydzień kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
  • Tym bardziej, że w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
  • W niedzielę za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie rodzin z Syrii w ramach projektu Caritas: Rodzina Rodzinie. Na okres 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin, wpłacając na każdą co miesiąc 510 zł.
  • Kończymy doroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie za życzliwość parafian podczas „kolędowych” wizyt i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na potrzeby parafii. W najbliższą sobotę (10 lutego) od godz. 10.00 pragniemy nawiedzić tych, którzy w wyznaczonym dniu nie mogli przyjąć wizyty duszpasterskiej. Można zgłosić taką potrzebę w kancelarii (również telefonicznie w godzinach pracy kancelarii) lub w zakrystii kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.