Ogłoszenia duszpasterskie 04.01.2015 r. – 2 Niedziela po B. Narodzeniu

• Z racji I Niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 17.00 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka. Również o godz. 17.00 kolędowanie przy żłóbku w kościele.
  • We wtorek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nasz kościelny – p. Mirek przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu – Msze św. z poświęceniem kresy i kadzidła będą odprawione według porządku niedzielnego: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00. (również o godz. 9.30 Msza św. w rycie trydenckim).
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  • 6 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu naszej Scholi. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wraz z ks. Proboszczem zaprasza dzieci i rodziców na XV Spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w naszej parafii, we wtorek, 6 stycznia o godz. 1600 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
  • W najbliższą sobotę (10 stycznia) o g. 1600 w salce na plebanii spotkanie rejonowe wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to przygotowanie.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11:30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. o godz. 19.00 w dolnym kościele spotkanie kandydatów przed bierzmowaniem. W górnym kościele o g. 17.00 wspólne śpiewanie kolęd, a wieczorem od 19:00 do 20:00 Godzina Uwielbienia.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  • W sklepiku do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe oraz OREMUS i Anioł Stróż.
  • W imieniu ks. prał. Mirosława Mikulskiego – organizatora kolejnego Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego pragniemy podziękować rodzinom naszej parafii, które przyjęły na nocleg dzieci i młodzież. Gościło w naszych domach 105 dzieci i opiekunów z Litwy Białorusi i Polski.
  • Od 2 stycznia do końca lutego (w związku z kolędą) kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku – tylko rano; w sobotę – tylko po południu. Wieczorem spowiedź tylko przed Mszą św. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

• 5.01. Poniedziałek    Derkaczy, Teatralna, Uśmiech (2), Słoneczna (2)
  • 7.01. Środa              Graniczna (2) Armii Krajowej (2)
  • 8.01. Czwartek         Wawerska bez bloków (3) Zaułek, Cicha (1) Szkolna, Skorupki (1)
  • 9.01. Piątek       3 Maja (bez bloków – od ul. Kopernika do ul. Jarosławskiej), Zagajnikowa (4) Reja z blokami (1)
  • 10.01. Sobota           Zawiszy z blokami (4) Iglasta,  Rozkoszna (1)
  • 12.01. Poniedziałek Piaskowa bez bloków (4)
  • 13.01. Wtorek           Polna bez bloków, Św. Józefa (4)
  • 14.01. Środa             Górna z blokami, Spokojna (2) Skargi (2)
  • 15.01. Czwartek       Puszkina, Samorządowa – cała (za cmentarzem też) (2)Długa, Krucza, Ślusarskiego (3)
  • 16.01. Piątek            Zielona z blokami (4) Obrońców Westerplatte (1)
  • 17.01. Sobota          Sienkiewicza, Szeroka (5)