Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017 r. – 1 Niedziela Adwentu

 • Odpowiadając niejako na potrzeby duszpasterskie naszej parafii, Pasterz naszej diecezji, abp Henryk Hoser SAC skierował do nas ks. Andrzeja Wnuka, który wesprze nasz zespół duszpasterski. Serdecznie witamy i życzymy ks. Andrzejowi zdrowia, wszelkich potrzebnych Bożych łask i opieki Matki Bożej Częstochowskiej – patronki naszej parafii.
 • Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o po Mszy św. o godz. 1130 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 • Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk. Proponowany program jest pierwszym rokiem nowego dwuletniego cyklu: „Duch, który umacnia miłość…”.
 • Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 630 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach i pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630. Podobnie jak rok temu po Roratach od poniedziałku do piątku ks. Proboszcz zaprasza wszystkie dzieci do salki na plebanii na słodką bułkę i kakao.
 • W okresie Adwentu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 700. Od poniedziałku do soboty Msze św. w tym okresie będą więc w dni powszednie odprawiane o godz. 630 (roraty), 830 i 1800. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.
 • Jak co roku, Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie z Parafialnym Zespołem Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowana jest dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek oraz kiermasz przedświąteczny za dwa tygodnie 17 grudnia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielane naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy.
 • W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 630, 830 , 1200 i 1800. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Po mszy św. o godz. 18 będzie okazja dokonania adopcji duchowej dziecka poczętego.
 • 8 XII w Niepokalane Poczęcie na godz. 18.45 do domu św. Józefa zapraszamy szczególnie małżeństwa i przyszłe matki na konferencję – panel Prezesa Instytutu „Ordo Iuris” prof. Aleksandra Stępkowskiego pt. „Kwestionowanie człowieczeństwa dziecka przed narodzeniem we współczesnej kulturze”. Świadectwami z życia podzielą się: Mariusz Koperski oraz Anna i Aleksander Borkowscy
 • W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 1130 spotkanie dla młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • W niedzielę za tydzień (10 grudnia) o godz. 1600 w domu św. Józefa spotkanie dla osób zapisanych i zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej.
 • Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w każdą środę po mszy świętej wieczornej – do godziny 20. Od grudnia adoracje w pierwszą środę każdego miesiąca będą prowadzone w ciszy, a w pozostałe środy, jak dotychczas, z rozważaniami i uwielbieniem śpiewem przygotowanymi przez Wspólnotę Kobiet „Betania”.
 • W sklepiku można nabyć świece CARITAS z których dochód przekazywany jest na działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas. Zapraszamy też po lampiony adwentowe dla dzieci i kartki świąteczne, najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego i Anioła Stróża.
 • W Niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypada 31 grudnia, będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
 • Wczoraj rozpoczęliśmy doroczną wizytę duszpasterską. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej i w miesięczniku Nasz Józefów. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

04.12.       Poniedziałek (3)        Pogodna i Wąska (bloki) (1) Urocza, Wewnętrzna i Klonowa (2)

05.12.       Wtorek (3)                  Derkaczy, Teatralna, Uśmiech (2), Westerplatte (1)

06.12.       Środa (2)                     Słoneczna (2)

07.12.       Czwartek (3)               Mała (1), Armii Krajowej (2)

09.12.       Sobota (4)                    Jarosławska, Parkingowa i Wschodnia (2) Ks. Piotra Skargi (1)

11.12.       Poniedz. (2)                 Nowa (2)

12.12.       Wtorek (3)                  Zaułek i Cicha (1) Górna z blokami i Spokojna (2)

13.12.       Środa (2)                     Wiślana i Korczaka (2)

14.12.       Czwartek (4)               3 Maja (bez bloków) od Kopernika do Jarosławskiej i Zagajnikowa (4)

15.12.       Piątek (4)                     Wawerska (bez bloków), Kopernika (bez bloków)(1)

16.12.       Sobota (4)            Sztumska, Włókiennicza, Wąska (bez bloków) 3 Maja (bez bloków) od Falenicy do Kopernika (4)