Ogłoszenia duszpasterskie 03.11.2019 r. – 31 Niedziela Zwykła

 • Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
 • Dzisiaj Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne.
 • Dzisiaj I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00.
 • W zakrystii kościoła lub w kancelarii można zapisać wypominki roczne.
 • W najbliższy wtorek 5 listopada o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 • Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
 • W sobotę 9 listopada zapraszamy na 19.00 do domu św. Józefa na pierwszą konferencję przygotowującą do oddania się Jezusowi przez Maryję wg. św. Ludwika de Montfort, który pisze, że skoro Jezus przyszedł do nas przez Maryję, to i my powinniśmy podążać do Niego tą samą drogą. Nie ma lepszej. Obiecuje także, że droga “przez Maryję” jest najkrótszą i najskuteczniejszą drogą do nieba. Z jego wskazań korzystał św. Maksymilian Kolbe i Jan Paweł II. Będzie to cykl 5-ciu sobotnich spotkań formacyjnych, zakończonych ofiarowaniem Jezusowi przez Maryję 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
 • W ramach obchodów 100-lecia Parafii serdecznie zapraszamy na IX Piknik Patriotyczny, który odbędzie się w niedzielę za tydzień 10 listopada. O godz. 13-stej msza w intencji Ojczyzny, po niej apel pamięci. Tak jak z zeszłym roku, Kapela z Hoovera zaprosi do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych, a strażacy – ochotnicy przygotują grochówkę strażacką. Atrakcje Pikniku będą dostępne od godziny 11-stej do 15-stej. Więcej o nich w gablotach i na stronie internetowej.
 • Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym – w tym roku na Kościół prześladowany w Sudanie Południowym.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie dziękuje wszystkim, którzy zakupili znicze przed naszym kościołem. Cały dochód wystarczy na zakupienie około 300 obiadów dla potrzebujących dzieci z Józefowa.
 • Parafialny Zespół Caritas dziękuje za ofiary złożone w minioną niedzielę przy chlebie. Po opłaceniu faktury za chleb pozostało 2875 zł 43 gr. na pomoc dla potrzebujących.
 • Zachęcamy do obejrzenia w najbliższych dniach świetnego filmu pt. „ Nieplanowane” obecnego na ekranach kin od 1.XI. Wartością filmu jest ekranizacja prawdziwej historii kobiety, która przeżyła ogromną przemianę duchową z ciemności do Światłości, z błędu do prawdy, z depresji do życia. Umacnia w nas wiarę w moc Prawdy i Dobra. „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…”    
 • Wspólnota Kobiet „Betania” rozpoczęła nowy roku formacyjny i zaprasza na spotkania kobiety w każdym wieku i każdego stanu, które pragną bliskiej relacji z Jezusem. W drugi i czwarty czwartek miesiąca o godzinie 19.30 w klasztorze sióstr Dominikanek na ulicy Piaskowej 48 w Józefowie „Betania” spotyka się na wspólnej modlitwie i dzieleniu się Słowem Bożym. Zapraszamy wszystkie kobiety.