Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2017 r. – 22 Niedziela Zwykła

• Dziękujemy wszystkim za udział w Sumie Odpustowej, a potem w Festynie Rodzinnym. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy po procesji spotkać się na wspólnym świętowaniu. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Nie da się ich wszystkich wymienić, ale przecież widzieliśmy ich pracę i zaangażowanie. Bóg zapłać parafianom i parafianom i sponsorom, którzy ofiarowali fanty i ciasta . Ofiary złożone do puszek wystarczą na zakup 700 obiadów dla potrzebujących dzieci z Józefowa.  Kwotę tę przekazano zgodnie z przeznaczeniem.
  • Dzisiaj zwłaszcza podczas Mszy Św. o godz. 10.00 i 11.30 będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów w nowym roku szkolnym.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych w kościele.
  • Od 1 września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii. Wraca Msza św. o godz. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30. Również od września Msza św. w rycie trydenckim będzie odprawiana w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 9.30, zaś we wtorki i czwartki o godz. 6.15. Adoracje Najśw. Sakramentu od poniedziałku do środy pół godziny po Mszy św. o godz. 8.30 oraz w piątki przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.30.
  • W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  • Również w piątek 08 września po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Po wakacyjnej przerwie wspólnota kobiet „Betania” wznawia swoją działalność i zaprasza wszystkie kobiety, które pragną bliskiej relacji z Jezusem,  na spotkania. Najbliższe odbędzie się w czwartek 14 września o godzinie 19.15 u sióstr Dominikanek w Józefowie, przy ul. Piaskowej 48. Jednocześnie wspólnota Betania zaprasza wszystkich parafian do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym  Sakramencie w każdą środę po Mszy wieczornej do godz. 20:00. Postarajmy się znaleźć choć chwilę dla Tego, który ofiarował nam siebie całego.
  • Intencje na rok 2018 będą zapisywane w nowej księdze od 18 września.
  • 23 września w ramach naszego pielgrzymowania organizujemy wyjazd do Kodnia i Leśnej Podlaskiej prosimy o dokonywanie wpłat.
  • Rodziny Szensztackie zapraszają na doroczny festyn Rodzinne świętowanie. 10 września od godz. 11.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku –Świdrze.
  • Przy kościele św. Ducha w Otwocku odbywają się w piątki spotkania dla środowiska lekarzy i pielęgniarek. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • W sklepiku OREMUS na wrzesień, dla dzieci Anioł Stróż oraz najnowsza książka ks. Mirosława Mikulskiego.