Ogłoszenia duszpasterskie 03.06.2018 r. – 9 Niedziela Zwykła

 • Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
 • Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz dywanu kwiatowego.
 • Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Jak co roku, odbywa się w całej Polsce (więc i u nas) zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
 • Za tydzień w niedzielę o Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17:30.
 • W Oktawie Bożego Ciała, 1 – 7 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18:00 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13:00).
 • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków.
 • W piątek (8 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o godzinie 6:30, 7:00, 8:30 i 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 • Za tydzień ostatnia już szósta zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojny w Syrii.
 • Pielgrzymka do Gdańska i Sopotu odwołana, osoby, które dokonały wpłat proszone są o zgłaszanie się do księdza Tomasza.
 • Osoby, które mogą i chcą pomóc w przygotowaniu obozu Tygrysy, prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Wyjazd na kwaterkę aby pomóc w rozbiciu obozu, wyjazd na pakowanie obozu po jego zakończeniu. Jeśli ktoś może ofiarować produkty żywnościowe, rzeczy materialne na upominki i nagrody, zabawki itp.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.