Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2015 r. – V Niedziela Wielkanocna

• Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo, chociaż w tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski obchodziliśmy w polskich kościołach wczoraj, z tego powodu, że niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne.
  • W ramach obchodów Uroczystości Trzeciomajowych zapraszamy dzisiaj na „Majówkę z książką”. Podczas kiermaszu można obejrzeć książki religijne i patriotyczne z końca XIX i XX wieku, które zaprezentuje Muzeum 2 Korpusu. Można również kupić książki wydawnictw katolickich. Na kiermasz serdecznie zapraszamy od g. 10 do 14.
  • W związku z obchodami 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w niedzielę za tydzień zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. O godz. 12.55 – złożenie kwiatów przy Pomniku Powstania Warszawskiego, o 13.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele, a o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Koncert Patriotyczny z udziałem solistów i wielogłosowego zespołu wokalnego pod kierownictwem muzycznym Zbigniewa Siekierzyńskiego.
  • We środę, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą celebrowane o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Jest to również dzień imienin biskupa seniora Stanisława Kędziory. Módlmy się o zdrowie dla niego i o wszelkie potrzebne łaski. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.
  • Stowarzyszenie „Bezpieczna Młodość” im. „Grzegorza” zaprasza w najbliższą sobotę (9 maja) o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach oraz patrona Stowarzyszenia „Bezpieczna Młodość” Grzegorza Zduńczyka. Po Mszy św. ok. godz. 19:00 odbędzie się uroczysty Koncert Charytatywny „Życia i Nadziei” rzecz dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach. Koncert organizowany jest z okazji szóstej rocznicy powstania Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. „Grzegorza” w Józefowie. Koncert poprowadzi Michał Niemiec, a wystąpi m.in. Maciej Wróblewski i artyści scen polskich
  • Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.30. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.
  • W dniu 10 maja 2015 roku (niedziela) odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy będą pobierać krew od wszystkich chętnych honorowych dawców w godzinach 9.00-13.00 .
  • Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  • Ponieważ jest duże zainteresowanie jesienną pielgrzymką do Ziemi Świętej informujemy, że jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba osób zorganizujemy drugą grupę. Wylot będzie jednym samolotem, pobyt na miejscu w tych samych hotelach. Na miejscu będziemy podzieleni na dwie grupy. Jedną, tą obecną, będzie opiekował się ks. Tomasz, drugą grupą brat księdza Tomasza – ksiądz Przemysław.
  • Parafia w Falenicy organizujemy pielgrzymkę 16 maja na Jasną Górę w ramach czuwania modlitewnego grup Odnowy w Duchu Świętym, są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z parafią w Falenicy. 22 612 74 24
  • Ponieważ zgłosiło się mało osób chętnych do przyjęcia Figury Matki Bożej Fatimskiej w peregrynacji. Peregrynacja jest przełożona na termin późniejszy, o którym poinformujemy.