Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022 r. – 5 Niedziela W Postu

 • Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:00 i 19:00. Zapraszamy.
 • W intencji pokoju w Ukrainie podejmujemy codzienny różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu, zawsze o godz. 17:30, przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.
 • Wyjątkiem będzie przypadający w tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Wtedy po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne, „w intencji uświęcenia kapłanów i duchowe macierzyństwo”, a także o pokój dla Ukrainy. Zakończy się ona w piątek 8 kwietnia Mszą św. poranną o godz. 6:30. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 23:00. Jako wynagrodzenie Jezusowi za brak czuwania Apostołów w Ogrodzie Oliwnym, po Ostatniej Wieczerzy. Zachęcamy do udziału w tej adoracji.

 • Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jak co roku przed kościołem można będzie zaopatrzyć się w prostą palmę składając dobrowolną ofiarę na świąteczne paczki dla potrzebujących.
 • Po dwóch latach przerwy wracamy do tradycji Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek ulicami naszego miasta. Trasa jak co roku; prosimy również tak jak poprzednio o przygotowanie poszczególnych stacji.
 • Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc dla potrzebujących, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Przed kościołem i przy zbiórce darów rzeczowych w sklepach zebraliśmy rekordową sumę 6 112 zł i 28 groszy.
 • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian. Ofiarę będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła.
 • W niedzielę za tydzień kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi.
 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: + Jerzy Sikorski. Niech Bóg przyjmie go do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.