Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019 r. – 8 Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj pierwsza niedziela, po Mszy św. o godz. 11:00 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13:00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.
  • Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy o godz. 10:00 spotkanie dla młodzieży przygotowujących się II rok to przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  • Jutro w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Pana Boga, a odczytana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ten gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Najświętszej jest też patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów jutro podczas Mszy o godz. 18:00.
  • W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 11:00, 17:00, 18:00 i 20:00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18:00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. co środowa Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. Ofiary na tacę w Środę Popielcową są przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  • Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek
  • Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
  • Już teraz gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17:00 i 19:00, a w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.
  • Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając w kościele męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  • Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.