Ogłoszenia duszpasterskie 03.02.2019 r. – 4 Niedziela Zwykła

  • Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 1900 w Domu św. Józefa. Bierzmowanie przewidujemy 19 marca.
  • We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 1800 pobłogosławimy chleb i wodę.
  • W najbliższą sobotę 9 lutego Ks. Mateusz odwiedzi chorych.

  • W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 1100.
  • W sklepiku „Oremus” na luty i marzec oraz „Mały Gość Niedzielny”.

 

W tym tygodniu patronuj nam:

  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.