Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021 r. – 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

  • W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  • W najbliższy wtorek, 5 stycznia, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
  • W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Nasz kościelny pan Mirek przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów.

  • W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego na tacę tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian.
  • 6 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Artystycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie. Serdecznie zapraszamy.
  • 7 stycznia, w pierwszy czwartek miesiąca) rozpoczynamy Nowennę z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zgodnie z zarządzeniem naszego biskupa, będziemy modlić się w tej intencji   do września tego roku zawsze siódmego dnia miesiąca. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.
  • Za tydzień przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  • Przypominamy, że kościele, podobnie jak w innych miejscach publicznych, obowiązuje założenie maseczki lub przyłbicy osłaniającej usta i nos.
  • Przepisy liturgiczne zezwalają na przyjmowanie Komunii św. „na rękę”. Tych, którzy chcą w ten sposób przyjąć Komunię zapraszamy do lewej nawy kościoła.
  • Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem naszego biskupa nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej.