Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2016 r. – 2 Niedziela po B. Narodzeniu

• Z racji I Niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca. Również dzisiaj o godz. 17.00 kolędowanie przy żłóbku w kościele, a o godz. 19.00 modlitewne czuwanie z Bożym Miłosierdziem.
  • W środę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nasz kościelny – p. Mirek przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów. Przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św. w tym dniu – Msze św. z poświęceniem kresy i kadzidła będą odprawione według porządku niedzielnego: Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego: 700, 830, 930 (w rycie trydenckim), 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wraz z ks. Proboszczem zaprasza dzieci i rodziców na XVI Spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w naszej parafii, w piątek, 8 stycznia o godz. 1700 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień w niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, grupa  starsza po Mszy św. o godz. 11:30. W górnym kościele o g. 17.00 wspólne śpiewanie kolęd, a wieczorem od 19:00 do 20:00 Godzina Uwielbienia.
  • W najbliższą sobotę o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  • Taca w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na budowę Domu św. Józefa.
  • W imieniu ks. prał. Mirosława Mikulskiego – organizatora kolejnego Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego, pragniemy podziękować rodzinom naszej parafii, które przyjęły na nocleg dzieci i młodzież. Gościło w naszych domach 105 dzieci i opiekunów z Litwy Białorusi i Polski.
  • W styczniu (w związku z kolędą) kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku – tylko rano; w sobotę – tylko po południu. Wieczorem spowiedź tylko przed Mszą św. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

04.01.                     Poniedziałek (4)   Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (2) Tadeusza, Owalna (2)

05.01.                     Wtorek  (4) Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki (2) Ekologiczna (1) Orla (1)

07.01.                     Czwartek (4)         Lelewela (2) Kościuszki (2)

08.01.                     Piątek (4)    Długa, Krucza, Ślusarskiego (3) Kopernika domy jednorodzinne oraz Kopernika 13 blok (1)

09.01.                     Sobota (4)   Jarosławska, Parkingowa, Wschodnia (2) Nowa (2)