Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018 r. – I Niedziela Adwentu

 • Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe przygotowanie i zarazem jest to I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o po Mszy św. o godz. 1130 w salce w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
 • Gorąco zachęcamy do udziału we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej, które w Adwencie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 630. Przyjdźmy na nie z lampionami lub świecami, a dzieci z lampionami zapraszamy do procesji na wejście. Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630. Podobnie jak rok temu po Roratach od poniedziałku do piątku ks. Proboszcz zaprasza wszystkie dzieci do salki na plebanii na słodką bułkę i kakao. W okresie Adwentu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 700.

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.
 • W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 630, 830 i 1800. Po Mszach św. można będzie podjąć adopcję dzieci nienarodzonych, a po mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się pięknym śpiewem Akatystu.
 • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian.
 • W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Na stulecie parafii pragniemy stworzyć listę kapliczek przydrożnych oraz przydomowych na terenie naszej parafii. Mamy więc prośbę, aby je zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo.
 • Na styczeń i luty 2019 roku możemy przyjąć Msze św. gregoriańskie – zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
 • W sklepiku można nabyć świece CARITAS z których dochód przekazywany jest na działalność diecezjalnej Caritas. Zapraszamy też po lampiony adwentowe dla dzieci i kartki świąteczne, najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego i Oremus na grudzień.
 • Jutro rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

03.12. Poniedz (4)   Westerplatte (1), Pogodna (1) Urocza, Wewnętrzna i Klonowa (2)

04.12. Wtorek (4)   Teatralna, Uśmiech (2), Słoneczna (2)

05.12. Środa (4)      Mała (1), Armii Krajowej (2), Zaułek i Cicha (1)

06.12. Czwartek (4)           Szkolna i Skorupki (1), Nowa (2), Kopernika (bez bloków)(1)

07.12. Piątek (3)     Górna z blokami i Spokojna (2), Rozkoszna, Iglasta (1)