Ogłoszenia duszpasterskie 02.11.2014. – 31 Niedziela zwykła Dzień Zaduszny

• Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca:
    – adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 1300
    – katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci, o godz. 1700 w sali na plebanii.
    – spotkanie Koła Różańcowego dzieci, po Mszy św. o godz.1000.
  • Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii lub kancelarii.
  • Przez siedem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy  ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmenta­rza i zmówienie modlitwy w ich intencji. Starajmy się być  w tych dniach jak najczęściej przy grobach naszych bliskich i nie żałujmy im gorliwej modlitwy  różańcowej, która nabiera w tym czasie szczególnej mocy. Oni od­wdzięczą się nam swoim wstawiennictwem przed  Bogiem.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji po Mszy św. wieczornej. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano i po południu od godz. 16.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Serca Pana Jezusa (dodatkowa Msza św. o godz. 17.00).
  • W niedzielę za tydzień, zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • W dniu 9 listopada 2014 roku (niedziela)odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy będą pobierać krew od wszystkich chętnych honorowych dawców w Stacji Caritas przy parafii w godzinach 9.00-13.00 .
  • W ramach obchodów Święta Niepodległości już po raz czwarty w naszej parafii odbędzie się Piknik Patriotyczny W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę 9 listopada. O godzinie 13-stej zostanie odprawiona msza w intencji Ojczyzny, po której młodzież ze Związku Strzeleckiego poprowadzi apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego, złożone zostaną kwiaty pod tablicami pamięci. Po apelu nowi członkowie Strzelca złożą przysięgę, po czym nastąpi przekazanie młodzieży strzeleckiej karabinka pneumatycznego. Na uczestników Pikniku czeka wiele atrakcji. Będzie można wypróbować swoje umiejętności na strzelnicy ASG przygotowanej przez Harcerzy ZHP Szczepu Józefów. Józefowskie Muzeum 2Korpus pokaże pojazdy wojskowe, mundury, broń, wydawnictwa historyczne. Zanana i ceniona Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” zaprezentuje mundury, broń Powstańców Warszawskich oraz inscenizacje powstańczej barykady. Będzie można kupić książki o tematyce historycznej. Józefowscy Strażacy Ochotnicy częstować będą zwiedzających grochówka z kuchni polowej. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 9 listopada.
  • W sklepiku do nabycia OREMUS na listopad oraz dla dzieci Anioł Stróż.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 4 XI – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła; w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny papieża Jana Pawła II (wspomnienie obowiązkowe).