Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2016 r. – 27 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego. To pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Również dzisiaj po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy w intencji młodzieży za wstawiennictwem św. Marii Goretti dziewicy i męczennicy.
  • Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Po Mszy św. można będzie złożyć swoją ofiarę na ten cel.
  • Tworzy się Parafialna Grupa Caritas. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić trochę czasu w służbie miłosierdzia zapraszamy na drugie już spotkanie w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.45. Zaś w tym samym dniu o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie zespołu redakcyjnego „Naszego Józefowa”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w redagowanie tego parafialnego miesięcznika.
  • Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa codziennie (również w niedziele) o godz. 17:15 (przed Mszą św. wieczorną).
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa rano i po południu od g. 16.45.
  • W I piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała, modlitwa za Ojczyznę oraz możliwość uroczystego poświecenia siebie lub rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tzw. Akt Intronizacji.
  • W piątek przypada także wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. Chcemy w tym dniu złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na ten cel.
  • W sobotę, 8 października, o godz. 6:00 wyrusza autokarowa pielgrzymka śladami Henryka Sienkiewicza po Podlasiu. Osoby zapisane prosimy o dokonanie wpłat.
  • W niedzielę za tydzień, 9 października, podczas Mszy św. o godz. 11:30 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i Spowiedzi św., a po Mszy św. spotkanie: dla rodziców w dolnym kościele, a dla dzieci w salce na plebanii.
  • Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dokończenie Domu św. Józefa. Ostatnio zebraliśmy na ten cel w lipcu: 7 578 zł, w sierpniu: 6460 zł i we wrześniu: 10 143 zł. Bóg zapłać!
  • 5 października od g. 14.00 w przychodni lekarskiej przy ul. M.C. Skłodowskiej odbędą się badania USG DOPPLER oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Więcej na plakacie w gablocie.
  • Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji projektu. Także w Józefowie można zostać liderem Paczki, na plakatach w gablocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.
  • 7 X – wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.