Ogłoszenia duszpasterskie 02.09.2018 r. – 22 Niedziela Zwykła

• Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach uroczystości odpustowej w naszej parafii. Festyn przygotowaliśmy jak co roku starannie i mimo niesprzyjającej pogody można było przynajmniej częściowo skorzystać z atrakcji. Bóg zapłać też wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego dzieła. Nie da się ich wszystkich wymienić, ale przecież widzieliśmy pracę i zaangażowanie. Ofiary złożone do puszek wystarczą na zakup 270 obiadów dla potrzebujących dzieci z Józefowa.  Kwotę tę przekazano zgodnie z przeznaczeniem.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 w salce w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13:00 Adoracja I niedzieli miesiąca.
  • We wtorek, 4 września, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź na podczas Mszy sw. Przedpołudniowych i po południu od godz. 16:30. W czasie roku szkolnego w pierwsze piątki będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
  • W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.
  • W tym dniu od godz. 9.00 ks. Mateusz uda się do chorych.
  • Od 1 września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii. Wraca niedzielna Msza św. o godz. 13.00 oraz w dolnym kościele o 9.30 w rycie trydenckim, a w dni powszednie Msza św. o godz. 7.00. Adoracje Najśw. Sakramentu od poniedziałku do środy pół godziny po Mszy św. o godz. 8.30 oraz w piątki przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.30. Od września wraz ze wspólnotą kobiet „Betania” zapraszamy również ponownie na adoracje Najświętszego Sakramentu w każdą środę po mszy świętej wieczornej  – do godziny 20.00 W pierwszą środę miesiąca modlimy się w ciszy, w pozostałe środy z rozważaniami i śpiewami uwielbienia. Wszystkich zachęcamy do trwania na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym.
  • W związku z malowaniem kościoła Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w dolnym kościele, dlatego w tym czasie nie będzie we wtorki i czwartki o godz. 6.15 Mszy św. w rycie trydenckim.
  • W sobotę o godz. 5.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Wiele osób zapisanych nie dokonało wpłaty – prosimy o opłacenie wyjazdu. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
  • Po wakacyjnej przerwie Schola Dziecięca będzie spotykała się regularnie w salce w Domu św. Józefa, w każdą niedzielę o 11:00, by służyć śpiewem podczas Mszy o 11:30. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do włączenia się w to dzieło.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a taca w niedzielę za tydzień będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  • Już teraz zapraszamy do udziału w Wielkiej Jubileuszowej Akcja Krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Ojczyzny”. Więcej na plakatach i ulotkach.