Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020 r. – 18 Niedziela Zwykła

  • Żegnamy dzisiaj ks. Pawła Sołowieja, który w najbliższym czasie podejmie posługę jako proboszcz w parafii p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce – Turowie. Jesteśmy wdzięczni za 6 lat zaangażowanej posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w jego dalszej, tym razem już jako proboszcza, posłudze duszpasterskiej. W ostatnią niedzielę sierpnia przybędzie do nas ks. Łukasz Jusiński – nasz nowy wikariusz.
  • Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  • W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Odpust ten można uzyskać na zwykłych warunkach. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  • We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W tym też dniu, jak co miesiąc, o godz. 17.00 Różaniec połączony z wypominkami i o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

  • Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymkami, które w ograniczonym składzie wyruszą w tym roku pieszo do Częstochowy. 4 sierpnia w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze Msza św. inaugurująca tę duchową pielgrzymkę. Więcej na tablicach ogłoszeń.
  • W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. przedpołudniowych i po południu od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo pierwszopiątkowe.