Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2015 r. – 18 Niedziela Zwykła

• Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.
  • Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.
  • W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Godzina święta z racji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej.
  • W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek podczas Mszy św., a w sam pierwszy piątek: rano – pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu – od godz. 17.00.
  • Prosimy o zapoznanie się z informacją wydrukowaną w biuletynie i wywieszoną w gablotach, a przesłaną nam przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o możliwości konsultacji w poniedziałki z psychologiem uzależnień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).