Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2017 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

• Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • Dzisiaj przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
  • Dzisiaj w Warszawie Marsz świętości życia; wymarsz z Placu Zamkowego o 12.40.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej rano i po południu od godz. 16.30.
  • Próba sypania kwiatków odbędzie się 8 kwietnia(sobota) o godz.10.30. Siostra Dorota zaprasza wszystkie chętne dziewczynki.
  • Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna organizują zbiórkę do puszek, a za tydzień w Niedzielę Palmową kiermasz palm i ozdób świątecznych. Celem tych akcji jest zebranie funduszy na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.
  • 22 kwietnia w sobotę wyrusza pielgrzymka do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w tym miejscu i do Olsztyna. W programie Msza święta w Gietrzwałdzie, zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem, czas na modlitwę i obiad. W Olsztynie zwiedzanie Starego Miasta i Zamku, również z przewodnikiem. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o dokonywanie wpłat za wyjazd.
  • W czasie rocznego rozliczenia podatku prosimy o przekazanie 1% na obóz letni dla dzieci i młodzieży Tygrysy. Kartki z nr KRS i celem szczegółowym przy wyjściu z kościoła.
  • w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness. Więcej informacji na plakatach oraz na portalu facebook.
  • W sklepiku do nabycia świece Caritas, kartki świąteczne oraz płyta naszego parafianina Marcina Wargockiego „GPS na Niebo”. Zapraszamy.
  • Jesienna pielgrzymka do Lourdes została odwołana. Wile osób pytało o zorganizowanie pielgrzymki na „wschód”. Chcemy zorganizować taką pielgrzymkę na Białoruś i Litwę ( miejsca związanie z okresem II Rzeczypospolitej, m.in. Wilno i Nowogródek ). Wyjazd od 13 do 18 września. Koszt ok. 1500 zł.  Program pielgrzymki na stronie internetowej i w gablotach. Informacje i zapisy u ks. Tomasza. Serdecznie zapraszamy.