Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2020 r. – 4 Niedziela Zwykła

  • W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  • W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na wsparcie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd „Zaśnij Dziecino” w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego, a po Mszy św. o godz. 10.00 będą przedstawione Jasełka dla dorosłych i młodzieży.
  • Dzisiaj Niedziela Krwiodawstwa. Gorąco zachęcamy do udziału w tym dziele ratowania ludzkiego życia.

  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać rano i po południu od godz. 16.30.
  • Na prośbę naszego biskupa, w niedzielę za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na chorych, którzy są objęcie opieką Caritas naszej diecezji
  • Za tydzień kolejne spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania. Spotkania będą się odbywały w każdą niedzielę o godz. 19.00 w Domu św. Józefa. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Józefowie wydała kalendarz na okoliczność obchodów 85 – lecia powstania OSP przy ulicy Polnej. Jest on formą cegiełki przeznaczonej na finansowanie obchodów tego zacnego Jubileuszu. Dzisiaj przed kościołem można wesprzeć to dzieło.