Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2014 r. – 4 Niedziela Zwykła – Ofiarowanie Pańskie

• Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.
  • Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności. Taca dzisiejsza w całości jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
  • Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
  • Tydzień temu rozpoczęło się przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych i starszej młodzieży. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Jeszcze dzisiaj można dołączyć do tej grupy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w I Piątek podczas Mszy św. porannych i po południu od g. 16.30. Przypominamy, że w I piątek o g. 17.00 jest odprawiana dodatkowa Msza św.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja, a po niej spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 17.00 konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka.
  • W Niedzielę, 9 lutego o godz.12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, a o godz.19:00 Godzina Uwielbienia.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zwraca się z prośbą o wsparcie fundacji obiadów dla potrzebujących dzieci w przedszkolach i szkołach Józefowa. Zbiórka funduszy odbędzie się we wszystkich trzech józefowskich parafiach. W naszym kościele w niedzielę za tydzień po Mszach św. można będzie włączyć się w tę akcję – serdecznie zachęcamy.
  • W sklepiku można kupić świece-gromnice.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie:

03.02.  Poniedziałek Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki (2) Ekologiczna (1), Orla (1)

04.02. Wtorek           Pawia, Łabędzia, Krótka, Gołębia, Bogatki (3)

05.02.  Środa             Ogrodowa (3), Kopernika bez bloków (1)

06.02.  Czwartek       Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1), Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (2)

07.02. Piątek              Błękitna bloki 1a, 1b i 2 (3)

08.02. Sobota             Kard. Wyszyńskiego, Prusa (5)

10.02. Poniedziałek   Kopernika 15 (2) Kopernika 11 (2) Dworska (1)

11.02.  Wtorek           Polna bloki 42, 42b, 42c, 44 (2), Kopernika bloki 11a i 13 (1)

12.02.  Środa             Piaskowa bloki 51, 51a i 53 (3), 3 Maja bloki 98, 98a (2)

13.02.  Czwartek       Kościuszki (2), Polna bloki 9a (1), 19a i 19b (2)

14.02. Piątek              3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d (5)

15.02. Sobota             Piłsudskiego (4)

W tym tygodniu patronują nam:

• 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi (wspomnienie obowiązkowe);
  • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).