Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2013 r. – 1 Niedziela Adwentu

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, o godz. 17.00 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Jak co roku, SFCh z Grupą Charytatywną przygotowuje paczki świąteczne dla rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowany będzie kiermasz przedświąteczny 15 grudnia. Dzisiaj zaś, zbiórka do puszek przed kościołem. Serdecznie dziękujemy za wsparcie udzielone naszym mieszkańcom potrzebującym pomocy.
  • Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Przychodzimy na nie ze świecami opatrzonymi lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630. Pamiętajmy o wsparciu wszystkich potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kiosku.
  • W okresie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700. Od poniedziałku do soboty Msze św. w tym okresie będą, więc w dni powszednie odprawiane o godz. 630 (roraty), 830 i 1800.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Do opłatków, jak co roku dołączamy życzenia świąteczne od duszpasterzy oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz szereg informacji, m.in. program rekolekcji Adwentowych. Od dzisiaj, po Mszach św., w kaplicy bł. Ks. Jerzego ministranci rozprowadzają opłatki. Można też je otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Dodatkowa Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 1700. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
  • W najbliższą sobotę (7 grudnia) o godz 1100 w archikatedrze warszawskiej pochodzący z naszej parafii ks. Rafał Markowski przyjmie święcenia biskupie. Zapraszamy w jego imieniu na tę uroczystość. Już teraz też zapraszamy na jego Mszę św. Prymicyjną, którą odprawi w naszym kościele 15 grudnia o godz. 13.00. To dla nas wielka radość i zaszczyt, że mieszkaniec Józefowa już niedługo podejmie posługę biskupią w Archidiecezji Warszawskiej.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy po Mszy św. o godz. 700 na Fatimski różaniec Wynagradzający a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Tego dnia po Mszach św. można będzie można podjąć szkaplerz – są one do nabycia w kiosku parafialnym. Informacje o zasadach Szkaplerza w naszym coniedzielnym biuletynie lub na stronie: szkaplerz.pl. W tym dniu zapraszamy też na Godzinę Łaski do dolnego kościoła po Mszy św. trydenckiej, czyli o godz. 12.30.
  • W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy XIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do kiosku po świece i lampiony- tulipany oraz okapniki do świec.
  • Organizujemy wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego Naszej Diecezji na sztukę teatralną w wykonaniu kleryków. Wyjazd 15 grudnia, w niedzielę o godz. 1500. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);
  • 4 XII – Święty Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, szczególnie czczony w Kościele Wschodnim (wspomnienie dowolne);
  • 6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne);
  • 7 XII – Święty Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).