Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2022 r. – Ur. Wszystkich Świętych

  • Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach wszystkich czasów, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Pamiętajmy o obowiązku udziału we Mszy św., dlatego Msze św. będą odprawiane wg. porządku niedzielnego: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 (na cmentarzu!), 18:00 i 20:00. W tym dniu o godz. 13:00 będzie odprawiona Msza Święta na cmentarzu. Po niej procesja żałobna połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Natomiast jutro, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze Święte o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Mszę Świętą o godz. 8:30 odprawi w naszym kościele biskup Jacek Grzybowski „Za zmarłych parafian oraz wszystkich zmarłych spoczywających na naszym Józefowskim cmentarzu”. Potem przejdziemy na nasz cmentarz i pomodlimy się przy grobie + ks. prałata Wincentego Malinowskiego i pomniku tych, co zginęli w obronie Ojczyzny potem ks. Leszka Szwedkowicza. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i modlitwie na cmentarzu.
  • Również, jak co roku w Dniu Zadusznym, po zbiorowej Mszy Świętej o godz. 18.00, procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Pragniemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
  • Przypominamy też, że od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W te dni odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.