Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2013. – Ur. Wszystkich Świętych

• Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. To  ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem za­świadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybie­rać i pomnażać dobro. Msze św. dzisiaj są odprawiane jak w niedziele (7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00). Msza św. o godz. 13.00 będzie tradycyjnie odprawiona za wszystkich wiernych zmarłych przy kaplicy na nowej części cmentarza. Po Mszy św. Procesja za zmarłych po cmentarzu grzebalnym i modlitwy za zmarłych.
  • Niech tej radości nie gasi nasze pochylenie nad grobami naszych bli­skich dzisiaj i jutro, w Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam  o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami dołączymy do grona świętych  i błogosławionych.
  • Z racji Uroczystości nie obowiązuje dzisiaj post piątkowy.
  • Jutro (2 listopada) Kościół wspomina wszystkich wiernych zmar­łych. Bliskość obu dni nie jest przypadkowa, stanowimy bowiem jeden  Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do Nieba  i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli  przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się  za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im  dar modlitwy, by jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie. Msze św. jutro o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna wokół kościoła, modlitwy za zmarłych i wypominki. Na procesję przynosimy świece lub znicze.
  • W zakrystii kościoła można zapisać wypominki.
  • Przez siedem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy  ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmenta­rza i zmówienie modlitwy w ich intencji. Starajmy się być  w tych dniach jak najczęściej przy grobach naszych bliskich i nie żałujmy im gorliwej modlitwy  różańcowej, która nabiera w tym czasie szczególnej mocy. Oni od­wdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed  Bogiem.
  • Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu. Kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmenta­rzach – pamiętajmy o bezpieczeństwie.