Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023 r. – 26 Niedziela Zwykła

 • Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.15 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
 • Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka wkrótce rozpocznie kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.
 • We wtorek 3 października w naszej diecezji obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia różaniec będzie połączony z wypominkami, dlatego zapraszamy na godz. 17:00. Po różańcu Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 • W pierwszą środę 4 października na Mszy św. wieczornej uczcimy przeczyste serce św. Józefa. Również w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek modlitwę różańcową poprowadzi wspólnota „Apostolat Złotej Róży”. Na Mszy św. o 18:00 modlić się będziemy w intencji powołań. Zapraszamy również na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16:30. Przed południem księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00, po niej różaniec i Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy wieczornej Koła Żywego Różańca zapraszają na modlitwę przy naszych różańcowych kapliczkach – idąc z lampionami w procesji odmówimy różaniec i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Na zakończenie Koła Różańcowe zapraszają wszystkich na herbatę do Domu św. Józefa.

  W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem.

 • Zapraszamy na spotkania ogniska misyjnego, które będą odbywały się raz w miesiącu,
  w piątki o godz. 16:00, w sali na plebanii. Pierwsze tegoroczne spotkanie w piątek 6 października.
 • Spotkanie dla osób wyjeżdżających na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się w sobotę 7 października o godz. 16:00 w Domu św. Józefa.
 • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 października w dolnym kościele po Mszy Św. o godzinie 11:30.
 • 16 października, przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, stąd przyszła niedziela, 8 października, będzie dorocznym Dniem Papieskim. Tego dnia po Mszach świętych będziemy mogli złożyć do puszki ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest wspieranie uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 • Dziś w Domu św. Józefa odbywa się kolejna, już 105 akcja krwiodawstwa. Z tej racji na kawę i ciasto po Mszy o 10:00 i 11:30 zapraszamy do kawiarenki, która dziś wyjątkowo
  w salce na plebanii. Ciasta przygotowały skautki.