Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2017 r. – 26 Niedziela Zwykła

 • Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.15 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka wkrótce rozpocznie kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.
 • W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów, a pojutrze, 3 października, w naszej diecezji obchodzimy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • W najbliższą środę (4.10.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15 i potem we Mszy św. będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele będzie rano i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, po niej Różaniec i Msza św. o godz. 18.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszamy. Również w tym dniu zapraszamy do kościoła tych, którzy chcą włączyć się w modlitwę Różaniec do Granic. W tym samym czasie (godz. 14.00) również w naszym kościele odmówimy Różaniec.
 • Z naszej parafii w sobotę o godz. 6.00 wyruszy pielgrzymka w ramach akcji „Różaniec do Granic”. Osoby zapisane prosimy o wpłaty.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca, 15 października, po Mszy św. o godz. 11:30.
 • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 • W najbliższa niedziela, 8 października, będzie dorocznym Dniem Papieskim. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
 • We miniony wtorek, 26 września, w naszej parafii rozpoczął się cykl Nauk Przedmałżeńskich. Spotkania odbywają w Domu św. Józefa we wtorki o godz. 19.00. Można jeszcze dołączyć go tego Kursu.
 • Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził, by w dzisiejszą niedzielę we wszystkich parafiach naszej diecezji zorganizować zbiórkę do puszek na rzecz ofiar trzęsień ziemi w Meksyku. Zachęcamy, by przy wyjściu z kościoła złożyć na ten cel ofiarę do puszki.
 • Centrum Kardiologii w Józefowie przy ul. Nadwiślańskiej 37 zaprasza mieszkańców Józefowa na dotowane przez Urząd Miasta Józefowa bezpłatne porady i badania. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • Policja ostrzega o przypadkach różnych oszustw – prosimy o zapoznanie się tym z materiałem, jest na tablicy ogłoszeń.
 • Dzisiaj o godz. 16.00 w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbędzie się Gala XXXII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalana – zapraszają organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie Filmowe.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).