Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021 r. – 18 Niedziela Zwykła

  • Obchodzimy dzisiaj 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z tymi obchodami – dzisiaj o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  • Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  • We wtorek, 3 lipca, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu od g. 17.30. W sobotę nabożeństwo o g. 17.00 i potem o g. 18.00. Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP.
  • Przy tej okazji raz jeszcze przypominamy, że obchodzenie I piątków miesiąca wiąże się z przyjęciem w tym dniu Komunii św. Należy więc wyspowiadać w dni poprzedzające I piątek, bo zwłaszcza w czasie wakacji mniej jest księży w konfesjonałach.

  • W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
  • Dzisiaj po Mszach św. można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach w Europie. Zbiórka odbywa się w całej Polsce.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień (8 sierpnia) po Mszach św. można będzie złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.