Ogłoszenia duszpasterskie 01.06.2014. – VII Niedziela Wielkanocna – Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego

• Od kilku lat w naszym kraju w pierwszą niedzielę czerwca jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Uczmy się dziękować Bogu za wszystkie dobrodziejstwa. W całej Polsce trwa dzisiaj zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzisiaj więc przy wyjściu z kościoła spotkamy kwestujących ministrantów. Zachęcamy do wsparcia narodowego sanktuarium.
  • Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • Nie zapomnijmy, że dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
  • Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30.
  • W najbliższy wtorek (3 czerwca) przypada 30 rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza oraz imieniny księdza Leszka. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w ich intencji.
  • W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. O godz. 17.00 w kościele tzw. Godzina Święta, modlitwa w której czuwamy razem z Chrystusem i podejmujemy modlitwę wynagradzającą. Po mszy św. Nabożeństwo czerwcowe.
  • Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.30. Natomiast główna Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18.00, po niej odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.00 Fatimski różaniec wynagradzający. a wieczorem modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W najbliższą sobotę 7 czerwca zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Msza św. o godz.18:00, a później Adoracja NS do godz. 22:00.
  • W niedzielę za tydzień ks. Grzegorz Mioduchowski będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • W Niedzielę za tydzień 8 czerwca, ostatnie przed wakacjami spotkanie Koła Różańcowego Dzieci. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz.11:30 a po niej na spotkanie w salce na plebanii.
  • Również w Niedzielę 8 czerwca o godz. 19:00 Godzina Uwielbienia.
  • W sklepiku do nabycia Anioł Stróż na czerwiec oraz OREMUS.
  • Dyrektor Przychodni Miejskiej zaprasza na „Białą Sobotę”, dnia 7 czerwca br. w godz. 9.00 – 13.00.  Szczegółowy program jest dostępny w Przychodni (ul. M. C. Skłodowskiej) i na plakatach.
  • Jeszcze jedna propozycja. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w Salce Katechetycznej na plebanii odbędzie się bezpłatne spotkanie-miniwarsztat poświęcone ochronie medycznej dzieci i młodzieży. Warsztat poprowadzą wykładowcy i studenci Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie.