Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2016 r. – VI Niedziela Wielkanocna

• Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.30. Nabożeństwa będą  w dni powszednie po Mszy św. zaś w niedziele o godz. 17.30.
  • 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.
  • Tak jak ogłaszaliśmy już jutro główna uroczystość józefowskich obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. Zapraszamy więc serdecznie: jutro 2 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. oraz Nabożeństwo światła i wody, potem przejście procesyjne z lampionami lub flagami w ręku nad Świder i dalszy ciąg uroczystości. Proponujemy, aby mężczyźni wzięli flagi, a niewiasty lampiony. Ci, którzy ze względów zdrowotnych nie będą mogli przejść pieszo, mogą dotrzeć nad Świder w inny sposób (jest przy moście kolejki spory parking), by tam wziąć udział w odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Serdecznie zapraszamy, więcej na banerach przed kościołem.
  • W związku z powyższymi obchodami i przypadającym 2 maja dniem flagi, młodzież oazowa dzisiaj przed kościołem rozprowadza flagi i drzewce. Niewielki z tego dochód będzie przeznaczone na letnie rekolekcje naszej wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
  • Uwaga, następuje zmiana: Spotkania dla rodziców i chrzestnych przed chrztem będą odbywać się w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca, więc zapraszamy na to spotkanie.
  • We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 13.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Również Ochotnicza Straż Pożarna w Józefowie zaprasza za tydzień na dzień otwarty do siedziby OSP przy ul. Polna 1, w godz. 11.00 – 15.00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Potem dodatkowa Msza św. o godz. 1700. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od najbliższego piątku przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  • Wzorem lat ubiegłych organizujemy wyjazd letni dla dzieci i młodzieży na Mazury, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Spotkanie informacyjne 08 maja o godz. 19:00.
  • Za tydzień 08.05. po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie w sprawie pielgrzymki do Fatimy
  • Prosimy aby osoby, które zapiały się na pielgrzymkę do Gniezna dokonały wpłat. Wyjazd o godz. 4:00. Zwiedzimy: Katedrę Gnieźnieńską, Drzwi Gnieźnieńskie, Stare Miasto,  Muzeum Początków Państwa Polskiego. Msza św. przy relikwiach św. Wojciecha.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
  • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
  • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca; Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.